Giant Eagle Deals June 3rd – 9th

My local Giant Eagle doubles Coupons up to $.99, so basically a $.75 coupon will deduct $1.50!  New to Giant Eagle Shopping?  Go here to read some tips.

These are the coupon match-ups but be sure to check your ad for any great deals on produce, meat, or other items that may not have a coupon.

FOOD:

Stouffer’s Entrees $1.88
Use: $1/1 Stouffer’s Large Family Entree, exp. 6-30-10 (ALL YOU Apr ’10)
Cost: $.88

Cheerios (9 to 14 oz) $2.50
Use: $0.55/1 Cheerios Original (Yellow Box) printable
Use: $1/2 Basic 4, Cheerios, Chex or Cinnamon Toast Crunch printable
Cost: As low as $1.40

Fiber One Bars $2.50
Use: $0.40/1 Fiber One Chewy Bars or 90 Calorie Chewy Bars printable
Use: $0.50/2 Fiber One Chewy or 90 Cal. Chewy Bars, exp. 7-24 (SS 5/30/10)
Use: $0.50/2 Fiber One Chewy Bars or 90 Cal. Bars, exp. 6-26 (SS 5/2/10)
Use: $0.50/1 Fiber One Chewy Bars or 90 Calorie Chewy Bars printable
Cost: As low as $1.50 each

Dole Fruit Jars, Fruit Bowls or Gel Bowls $2
Use: $0.75/1 Dole All Natural Fruit Jar, exp. 7-31 (ALL YOU May ’10)
Use: $0.75/2 Dole Fruit Bowls In Gel, exp. 7-31-10 (ALL YOU May ’10)
Use: $0.75/2 Dole Fruit Bowls or Parfaits, exp. 6-30-10 (SS 04/25/10)
Use: $0.75/2 Dole Gel Fruit Bowls, exp. 6-30-10 (SS 04/25/10)
Cost: $.50 – $1.25 each

Eight O’Clock Coffee (33 or 36 oz) BOGO – save up to $13.68
Use: (2) $1/1 Eight O’Clock Coffee printable
Use: $2/2 Eight O’Clock Coffee printable (must fill in info)
Cost: $11.68 for 2!

Pepsi or Mountain Dew 12 packs (12 oz cans) or 24 oz. 6 packs 3 for $9
$1 off instantly WYB 3
Cost: $2.67 each

Coffee-Mate Flavored Creamers $3
Use: $.50/1 Nestle Coffee-Mate Liquid Creamer, Any – 05-02-10 SS
Use: $.75/1 printable (must sign in or register)
Cost: As low as $1.50

Dole 100% Juice $2.50
Use: $0.25/1 Dole 100% Juice printable
Cost: $2!

Yoplait Light Yogurt Cups 20 for $10 ($.50 each) Get $2 OYNO WYB 20 in a single transaction
Use:  $0.50/6 Yoplait Yogurt Cups printable
Use: $0.40/6 Yoplait Yogurt Cups, exp. 7-10-10 (SS 05/16/10)
Use: $0.50/8 Yoplait Yogurt Cups, exp. 7-10-10 (SS 05/16/10)
Cost: $.25 each (WYB 20 & use (3) $.50/1 coupons & get $2 OYNO)

So Delicious Coconut Milk $2.50
Use: $1/1 So Delicious Coconut Milk Beverage printable (look under food-not beverages)
Use: $1/1 So Delicious Coconut Milk Beverage printable
Cost: $1.50

Swiss Premium Tea $2
Use: $0.55 off Swiss Tea, exp. 6-26-10 (SS 05/23/10)
Cost: $.90!!

Sunny Delight (64 oz) $1.50
Use: $.25/1 Sunny D product
Use: Buy 1 Large & get $.75 off 1 pack of 333ml or 200ml bottles
Use: $.25/1 Sunny D Product, Any – 05-09-10 SS
Cost: $1 for the 64 oz &  you can use the other coupon to get a total of $1.50 off a pack of smaller bottles(not sure of price)

Smart Balance Milk $2.99
Use: $0.75/1 Smart Balance Milk Carton printable
Use: $1.50/1 Smart Balance Milks, exp. 7-7-10 (RP 05/23/10)
Cost: $1.49 each!

Stonyfield Farm Organic Fat Free Yogurt 7 for $5 (about $.72 each)
Use: $0.50/3 Stonyfield Organic Yogurt printable
Cost: About $.38 each WYB 3!

Frigo Cheese Heads String Cheese (24 oz) $4.99
Use: $0.50/1 Frigo Cheese Heads String Cheese, exp. 8-31-10 (SS 05/02/10)
Use: $1/1 Frigo Cheese Heads Cheese Snacks, Any – Powered By SmartSource
Cost: $3.99 each

Nesquik Flavored Milk $1
Use: $1/2 Nestle Nesquik, exp. 7-25-10 (SS 05/02/10)
Cost: $.50 each!

Dannon Acivia 4 pk cups, Danactive 4 pk, Danimal Crush Cups or Danimals 6 pk drinks $2
Use: $1/1 Dannon DanActive Yogurt, Any 4 Or 8-Pack  - 05-02-10 SS
Use: $1/1 Dannon Activia, Any 4, 8 Or 12-Pack Or 24 Oz. Tub  - 05-02-10 SS
Use: $.75/1 Dannon Danimals Smoothie 6-Pack, Smoothie 12-Pack Or Crush Cup 4-Pack, Any – 05-02-10 SS
Cost: As low as $.50

Nabisco Single Serve Packs $3.50
Use: $1/2 Nabisco Multi-Pack Product printable
Cost: $3 each WYB 2

Zatarain’s Rice Dinners or Sides $1
Use: $1/3 Zatarain’s Rice Mix or Pasta Mix, exp. 7-10-10 (RP 04/11/10)
Cost: $.67 each WYB 3

Macaroni Grill, Wanchai Ferry or Good Earth Meals $3.50 each
Use: $.75/1 Macaroni Grill printable
Use: $.75/1 Wanchai Ferry printable
Use: $1.50/1 Wanchai Ferry Frozen Entree, exp. 7-24-10 (SS 05/30/10)
Cost: $2 each!!

Jimmy Dean Rolls, Pre-Cooked Sausage or Turkey Bacon $3
Use: $1/1 Jimmy Dean Fully Cooked Sausage, exp. 6-30-10 (RP 04/11/1o)
Use: $1/2 Jimmy Dean Sausage Rolls, exp. 6-13-10 (RP 03/28/10)
Use: $2/2 Jimmy Dean Sausage Rolls printable
Cost: $2 each!

Eckrich Skinless Polska Kielbasa, Smoked Sausage or Premium Beef Franks BOGO
Use: $1/2 Eckrich Rope or Links Smoked Sausage, exp. 6-30-10 (SS 5/23/10)
Cost: ?

Johnsonville Smoked or Breakfast Sausage Links or Patties $2.99
Use: $0.55/1 Johnsonville Smoked/Cooked Sausage, exp. 10-10 (SS 5/2/10)
Cost: $1.89 each!

Oscar Mayer Turkey Bacon $2
Use: $1/1 Oscar Mayer Turkey Bacon printable
Cost: $1 each!!

Hillshire Farm Ultra Thin, Heart Sliced Lunchmeat or Variety Packs 3 for $10
Use: $0.55/1 Hillshire Farm Thick Carved Hearty Slices Lunchmeat printable
Use: $1/2 Hillshire Farm Deli Select Ultra Thin or Hearty Slices Lunchmeat  (exp. 6/5!!)
Cost: As low as $2.23 each!

Stonyfield Farm Organic Yogurt (32 oz)  $3.50
Use: $0.50/1 Stonyfield Organic Yogurt printable
Cost: $2.50

Mezzetta Pasta Sauce $3.99
Use: $0.50/1 Mezzetta Bistro Item, exp. 12-31 (ALL YOU Apr ’10)
Cost: $2.99

Mezzzetta Olives $4.99
Use: $0.50/1 Mezzetta Bistro Item, exp. 12-31 (ALL YOU Apr ’10)
Cost: $3.99

Mezzetta Peppers $2
Use: $0.50/1 Mezzetta Bistro Item, exp. 12-31 (ALL YOU Apr ’10)
Cost: $1

Totino’s Pizza Rolls 3 for $10
$2 off instantly WYB 3 = 3 for $8
Use: $.40/2 Totino’s Rolls Snacks, Any – 04-18-10 SS
Cost: $2.40 each WYB 3

Hagan Ice Cream 3 for $10
Use: $1/2 Hagan Ice Cream, exp. 6-20-10 (SS 05/09/10)
Cost: $2.83 each WYB 2

New York Texas Garlic Toast, Bread or Sticks $2.50
Use: $0.50/1 New York Brand Texas Toast, exp. 6-14-10 (SS 03/14/10)
Use: $0.40/1 New York Brand Frozen Garlic Bread product, any – 05-23-10 SS
Use: $0.50/1  New York Brand Frozen Product, Any (Powered by SmartSource, Goes Straight To Printing)
Cost: $1.50!

On-Cor Traditionals $2.50
Use: $0.75/2 On-Cor family size frozen meals
Cost: $1.75 each!!

Hot or Lean Pockets 6 for $10
Use: $1/3 Hot Pockets, Lean Pockets Or Breakfast Sandwiches, Any 6.5 Oz. Or 9 Oz. – 04-25-10 RP
Cost: 3 for $4  ($1.34 each)

California Pizza Kitchen $5.50
Use: $1/1 California Pizza Kitchen Pizza, exp. 6-30-10 (SS 05/02/10)
Cost: $4.50 each

Digiorno Pizza $5.50
Use: $1/1 Digiorno Deep Dish Pizza, exp. 6-30-10 (SS 05/16/10)
Cost: $4.50

Search our Coupon Database to find more coupons!

{ 0 comments }

Get deals sent to your inbox by subscribing to the Daily Deals Email You can also subscribe by RSS Feed, like us on Facebook, or follow us on Twitter !
Deals posted are for readers of LadySavings, LLC. Do not copy deals to another website without permission from LadySavings, LLC.



style="display:inline-block;width:200px;height:90px"
data-ad-client="ca-pub-2123714948876260"
data-ad-slot="1432362655">

Leave a Comment

x
Sign up for our Daily Deals

Sign up Today and Start Saving!